logo logo draugiem draugiem

Sākums > Pakalpojumi > Diagnostika > Kas jāzina par kolonoskopiju?

Kas jāzina par kolonoskopiju?

atverts

Kas ir kolonoskopija?

Kolonoskopija ir visprecīzākā un informatīvākā metode resnās zarnas izmeklēšanai. Izmeklējumā iespējams noteikt dažādas izmaiņas resnajā zarnā, kā arī veikt terapeitiskas manipulācijas, piemēram, polipu un audzēju noņemšanu. Kolonoskopija ir “zelta standarta” metode kolorektālā vēža un adenomu diagnostikā.

Kādos gadījumos veic kolonoskopiju?

Indikācijas kolonoskopijai ir asiņu vai gļotu piejaukums vēdera izejai, mainīta vēdera izejas regularitāte, konsistence, vēdera izeja kļuvusi apgrūtināta vai sāpīga. Novērots neskaidras dabas nespēks, vājums, nogurums, svara zudums, mazasinība.Indikācijas plānotai kolonoskopijai ir vērstas uz resnās zarnas vēža un adenomu, kā arī citu slimību diagnostiku.

Kā noris kolonoskopijas jeb apakšējās endoskopijas izmeklējums?

  • Kolonoskopiju veic ar endoskopu – tievu, lokanu optisko instrumentu. To caur anālo atveri ievada taisnajā un resnajā zarnā, lai detalizēti apskatītu resno zarnu un tās daļas līdz pat aklajai zarnai.

  • Izmeklējums parasti ilgst 20 – 50 minūtes, kopējais laiks, kas jāatvēl izmeklējumam, ir 1,5 – 2 stundas.

  • Izmeklējumu veic vispārējā sedācijā (anesteziologa klātbūtnē).

Kas jāņem vērā?

  • Lai nodrošinātu pilnīgu un precīzu resnās zarnas apskati, RESNAJAI ZARNAI JĀBŪT PILNĪGI TĪRAI! Tādēļ pirms izmeklējuma ir jāveic speciāla zarnas sagatavošana* ar zarnas tīrīšanai paredzētiem medikamentiem.

  • Nepieciešamības gadījumā kolonoskopijas laikā ārsts var veikt biopsiju – paņemt nelielus zarnu gļotādas audu paraugus diagnozes precizēšanai laboratorijā.

  • Mūsdienu medicīnas tehnoloģijas nodrošina izmeklējumu automātisku saglabāšanu elektroniskajā datu bāzē, tādēļ rezultāti nepieciešamības gadījumā ir pieejami jebkurā laikā jebkurā vietā.

  • Pēc izmeklējuma veikšanas sedācijā pacients apmēram 1 stundu pavada Endoskopijas dienas stacionārā, līdz narkoze ir izgājusi un ārsts ir veicis apskati.Pēc tam klients var doties mājās.

* Renās zarnas sagatavošana kolonoskopijai. Ja ārsts nav ieteicis citādi, jārīkojas šādi:

  • Aptiekā jāiegādājas medikaments "Fortrans" (viens iepakojums, kurā ir 4 paciņas) – speciāls līdzeklis, kas izraisa nesāpīgu šķidru vēdera izeju.

  • Zarnu sagatavošanas dienā (dienu pirms izmeklējuma) pacients nedrīkst ēst, drīkst dzert tikai negāzētu ūdeni un speciāli sagatavoto "Fortrans" šķidrumu – 1 paciņu medikamenta izšķīdina 1 litrā ūdens, ko pakāpeniski izdzer divu stundu laikā.

  • "Fortrans" šķīdums jādzer plkst. 12.00, 14.00, 16.00, 18.00.

  • Izmeklējuma veikšanas dienā pacients nedrīkst ne ēst, ne dzert.

 

"Veselības centrs 4" filiālē "Diagnostikas centrs" darbojas moderni aprīkots Endoskopijas dienas stacionārs, kurā tiek veikti gastroskopijas un kolonoskopijas izmeklējumi, kā arī  manipulācijas narkozē anesteziologa klātbūtnē. Izmeklēšana tiek veikta ar jaunākās paaudzes firmas "OLYMPUS" EVIS EXERA endoskopijas iekārtu. Izmeklējumus un ārstēšanu veic augsti kvalificētu speciālistu komanda.

Zvaniet, uzziniet vairāk un pierakstieties! 

''Veselības centrs 4'' filiāle ''Diagnostikas centrs''
Adrese: Grebenščikova iela 1, Rīga
Tālr: 67144031; 67143550; 67144046; 29296313.
E-pasts vizītes pieteikšanai: dgcentrs@vc4.lv

 

 

 


Piesakies konsultācijai